Zielona szkoła Włochy

Kod: ZSW
8 -10 DNI
RODZAJ WYJAZDU
 • wycieczka szkolna do Włoch
 • wycieczka szkolna mirabilandia
 • wycieczka szkolna do Włoch
 • wycieczka szkolna do Włoch
 • wycieczka Mirabilandia
 • wycieczka szkolna do Włoch
 • wycieczka szkolna do Włoch
 • wycieczka Mirabilandia
 • wycieczka Mirabilandia
 • wycieczka Mirabilandia

Dokąd jedziemy?

Na Riwierę Adriatycką. Długi pas wybrzeża z piaszczystymi plażami przyciąga tysiące turystów spragnionych słońca, ciepłego morza, dobrego włoskiego jedzenia, wspaniałej atmosfery oraz – co nie mniej istotne – bardzo dobrej jakości usług i towarów w rozsądnych cenach. Niewątpliwym atutem plażowania jest łagodne nachylenie dna morskiego pozwalające na komfortową kąpiel.

Ile zajmie dojazd?

Riwierę od granic Polski dzieli raptem 12-13 h jazdy autokarem. Jest to naprawdę krótka podróż, tym bardziej że w doskonale wyposażonych i komfortowych, nowoczesnych autokarach.

Co będziemy jedli?

Każdy turnus zaczyna się od lunchu w dniu przyjazdu, a kończy śniadaniem w dniu wyjazdu. Zapewniamy wyżywienie hotelowe, 3 posiłki dziennie: śniadania, lunche (1 daniowe) i kolacje (1 danie, 2 danie, deser lub owoc). Napoje do śniadań (kawa, herbata) wliczone są w cenę, napoje do obiadu i kolacji – w cenie jest woda w karafkach, pozostałe napoje, np. gazowane zawsze są płatne osobno.

Gdzie będziemy spali?

Oferujemy zakwaterowanie w hotelu 3*** położonym w pobliżu plaży. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienki.

Program zielonej szkoły

Zwiedzanie Padwy i Wenecji ujęliśmy w cenie zielonej szkoły. Poniżej programu zielonej szkoły znajdziesz proponowane przez nas dodatkowe wycieczki. Wyjazdy ułożone w zgodzie z naszym wieloletnim doświadczeniem, pozwalają uczynić zieloną szkołę jeszcze bardziej atrakcyjną. Wisienka na torcie. Sprawdź nasze propozycje. Jeśli masz swoje – zadzwoń, przygotujemy dla Ciebie stosowną ofertę.

 

1

Dzień 1: Wyjazd

zbiórka uczestników zielonej szkoły, wyjazd, przekroczenie granicy, bezpośredni przejazd do Włoch

2

Dzień 2: Padwa, Riwiera Adriatycka

przejazd do Padwy, spacer po mieście św. Antoniego: Prato della Vale, Loggia Amulea, Bazylika św. Antoniego, Gattamelata Donatella, Tomba di Antenore, Uniwersytet Padewski, Ratusz, Palazzo della Ragione, Palazzo del Capitaniato, Baptysterium i Katedra, przejazd na Riwierę Adriatycką,  zakwaterowanie w hotelu około godziny 15.00, plażowanie, kąpiel w morzu, spacer po mieście, reszta dnia przeznaczona na odpoczynek, nocleg

3-6

Dzień 3-6: Zielona szkoła na Riwierze

pobyt na Riwierze Adriatyckiej, czas przeznaczony na kąpiele w morzu, spacery po mieście, wypoczynek, plażowanie, zajęcia dydaktyczne, realizację dodatkowych wycieczek fakultatywnych na życzenie (szczegóły poniżej)

7

Dzień 7: Wenecja

po śniadaniu pożegnanie z Riwierą Adriatycką, przejazd do Wenecji, Plac św. Marka: Pałac Dożów, Most Westchnień, Campanile di San Marco, zwiedzanie Bazyliki Św. Marka, przejście Ponte Rialto, spacer uliczkami i zaułkami jednego z najbardziej romantycznych miast na świecie, rejs Canale Grande*, bezpośredni przejazd do Polski

8

Dzień 8: Powrót

bezpośredni przejazd do kraju, przekroczenie granicy, powrót uczestników zielonej szkoły

 

 

a

Dodatkowe dni Zielonej Szkoły?

Chcesz wydłużyć swój pobyt na Riwierze Adriatyckiej do 9 lub 10 dni? Cena za każdy dodatkowy dzień (nocleg, śniadanie, obiad, kolacja, ubezpieczenie nnw i kl, opieka pilota)  – od 135 pln/osobę (w zależności od terminu)

b

Rejs Canale Grande w Wenecji*

wspaniała podróż główną arterią miasta, przy której wyrosły najwspanialsze przykłady kunsztu weneckich architektów.

Cena dla uczestnika – 8 eur/osobę

c

Mirabilandia

całodzienna zabawa w parku rozrywki; w trakcie pobytu w parku można korzystać do woli z wliczonych w cenę biletu wstępu atrakcji, m.in. wspaniałego, zapierającego dech w piersiach rollercoastera Katun (Kolejki Majów), 27 metrowej wysokości zjeżdżalni wodnej Splash, potężnego koła Eurowheel i wielu, wielu innych. Wyjazd po śniadaniu, powrót przed kolacją. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę.

Cena dla uczestnika do 18 lat – 27 eur/osobę
Cena dla uczestnika +18 – 30 eur/osobę

d

Rawenna

zwiedzanie unikalnego kompleksu budowli wczesnochrześcijańskich: Bazylika Sant’Apollinare Nuovo z cennymi mozaikami, Bazylika Sant’Apollinare in Classe, Baptysterium Ortodoksów, późniejszego Baptysterium Arian, kościoła San Vitale, którego wnętrze zdobią mozaiki w stylu bizantyńskim,  Mauzoleum Galli Placydii i Teodoryka. wyjazd po śniadaniu, powrót do hotelu na obiad. W cenie wycieczki wymagane bilety wstępu oraz usługi przewodnika lokalnego.

Cena dla uczestnika do 18 lat – 26 eur/osobę
Cena dla uczestnika +18 – 27 eur/osobę

e

Florencja

spacer po stolicy Toskanii: kościół Santa Maria Novella z fasadą Albertiego, renesansowe pałace Strozzi i Rucellai, Chiesa di Orsanmichele z rzeźbami Donatella, Mercato del Porcellino, Ponte Vecchio – średniowieczny most na rzece Arno, Piazza della Signoria i florencki Ratusz, Baptysterium z drzwiami wyznaczającymi początek renesansu, katedra Santa Maria del Fiore, Ospedale degli Innocenti, Pałac Medyceuszy, targowisko San Lorenzo. Wycieczka całodzienna, wyjazd po śniadaniu, powrót na kolację. prowiant na drogę. W cenie wycieczki wymagane bilety tramwajowe, słuchawki w trakcie zwiedzania oraz usługi przewodnika lokalnego w trakcie zwiedzania.

Cena dla uczestnika do 18 lat – 28,5 eur/osobę

 

A

Cena brutto zielonej szkoły obejmuje: 

 • przejazd komfortowym autokarem (wc, dvd, bar)
 • 5 noclegów w hotelu
 • 5 śniadań wg programu
 • 5 lunchów
 • 5 kolacji wg programu
 • opieka licencjonowanego pilota
 • ubezpieczenie NNW – 15000 PLN i KL – 20 000 €
 • podatek VAT
 • lokalne podatki pobytowe tassa di soggiorno
 • obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

 

 • Cena wyjazdu: marzec, kwiecień, październik, listopad: 1112 pln
 • Cena wyjazdu: maj, druga połowa września: 1136 pln
 • Cena wyjazdu: czerwiec, pierwsza połowa września: 1160 pln

B

Powiedz nam, skąd jest Twoja grupa

Korzystają z naszych usług Szkoły z całej Polski, dlatego – ze względu na różny koszt transportu po kraju – nie jest możliwe podanie jednolitej ceny imprezy dla Klientów z różnych województw. Do podstawowej ceny zielonej szkoły podanej w witrynie doliczana jest ryczałtowa opłata za transport grupy po kraju zgodna z wartościami podanymi w tabeli dopłat >>

C

Termin Twojego wyjazdu

Zadzwoń do nas, powiedz nam, jaki termin cię interesuje. Ustalimy go wspólnie, dostosujemy do Twoich potrzeb. Znajdziemy optymalne, satysfakcjonujące rozwiązanie. Tel. 77 44 10 199